Цікава математика





КАЗКА ПРО КОЛО
    У казковій країні Геометрії жили веселі чоловічки у своїх маленьких будиночках. У круглому красивому будиночку з круглими віконцями і круглими дверима жив-був чоловік на ім’я Коло. Він жив один, але він дуже любив грати і веселитися. Грати з іншими чоловічками з цієї країни він не міг, тому що він був круглий і весь час катався; тому інші люди не хотіли з ним грати.
           Дуже сумно було Колу. Не було в нього друзів. Одного разу Коло викотився зі свого будиночка і покотився гуляти. На вулиці була прекрасна погода, світило сонечко і Коло покотився до озера. На березі озера Коло зупинився і почав дивитися на своє відображення у воді. Він бачив там себе абсолютно круглого, і раптом побачив у відображенні ще і сонечко. Він подивився на себе, потім на сонечко і зрозумів, що воно теж кругле як і він. Тоді він так зрадів, та й закричав сонечку: "Привіт, Сонечко! Мене звуть Коло. Дивись я такий же круглий як і ти. Давай з тобою дружити?"

Сонечко подивилося на Коло і та й посміхнулося: "Привіт, Коло! Звичайно, давай з тобою грати, а то мені тут нудно на небі без друзів."

І вони стали грати в доганялки: Коло тікав, а сонечко його ловило своїми теплими променями; а потім в хованки: Коло ховався, а сонечко його знаходило, а потім сонечко ховалося за хмару або за дерево, і Коло знаходивйого. Так весело пролетів цілий день день. Настав вечір. 
"Ну все мені пора йти спати" - сказало сонечко. "Зараз прийде мій брат, Місяць, пограй з ним трохи і теж йди додому, лягай спати!". 

І сонечко пішло спати, а в небі засяяв Місяць. Коло подивився на місяць і зрозумів, що місяць теж круглий. Це була велика радість, адже до цього у нього зовсім не було друзів, а тепер їх стало двоє.

Коло трохи пограв з місяцем і пішов додому спати щасливий і задоволений. Наступного дня Коло як завжди вийшов зі свого будиночка, але було хмарно і сонечка не було видно. Шкода, а він так хотів пограти з ним. І тоді він просто покотився, куди очі дивляться. Котився, котився і прикотився в апельсиновий сад, там на деревах висіли апельсини і весело базікали. Коло підкотився ближче, що б побачити, хто це базікає там, і побачив апельсини. З радістю він зрозумів, що вони теж кругленькі, такі ж, як він. І раптом один апельсин впав з дерева поряд з ним і підкотився до нього. "Привіт! Давай грати в доганялки?"- сказав апельсин і покотився. Коло за ним, і вони почали грати разом. Потім ще інші фрукти приєдналися до гри.
Увечері, коли Коло прийшов додому і ліг у своє ліжко, він подумав, що завтра відправиться шукати собі нових друзів, адже на світі багато круглих предметі.
              
 РОДИЧІ


Жила на світі важлива фігура. Важливість її визнавалася всіма

людьми, оскільки при виготовленні багатьох речей форма її служила зразком. Кого б не зустріла вона на своєму шляху, всім хвалилася: «Подивіться, який у мене красивий вигляд: сторони мої всі рівні, кути всі прямі. На світі немає фігури красивішої від мене!»
Учитель показує малюнок.
-         Назвіть цю фігуру, діти! (Квадрат).
-         Як ви дізналися? (Сторони рівні, кути прямі).

Ходив Квадрат по світу, і стало йому самотньо: ні з ким поговорити і попрацювати в хорошій і дружній компанії, адже весело і легко буває тільки з друзями. І вирішив Квадрат пошукати родичів... «Якщо зустріну родича, то відразу його взнаю, — думав Квадрат, — адже він має бути схожий на мене».

Одного разу зустрічає він на шляху таку фігуру (учитель показує прямокутник).
Придивився Квадрат до неї і побачив щось знайоме. «Як тебе звуть?» — запитує.
-         Дізналися, діти? (Це прямокутник).
-         Чому він так називається? (У нього всі кути прямі).
-         А тепер послухайте продовження казки.
Квадрат запитує у Прямокутника:
-         А ми не родичі з тобою?
-         Я б теж був радий дізнатися про це, — говорить Прямокутник. — Якщо у
нас знайдеться чотири ознаки, за якими ми схожі, це означає, що ми з тобою близькі родичі й у нас може бути одне прізвище.

-         Давайте допоможемо фігурам знайти такі ознаки, узагальнимо отримані знання (У фігур чотири кути, всі кути прямі, у них по чотири сторони, протилежні сторони рівні.)
-         А яке ж у них загальне прізвище? (Прямокутники)
Зраділи фігури, що знайшли один одного. Тепер завжди разом відпочивають та працюють.
-         Що ж є спільного між прямокутником і квадратом? (У них чотири сторони, усі кути прямі).
-         Чим вони відрізняються між собою? (У прямокутника рівні лише протилежні сторони, а у квадрата – всі сторони рівні).



КАЗКА ПРО ПАРАЛЕЛЬНІ ПРЯМІ
 Жили на площині точки й прямі. Сестрички прямі завжди зустрічалися і в одній точці перетиналися. Точки допомагали прямим перетворюватися в промені і відрізки. Промені утворювали кути, відрізки многокутники. Жили весело і дружно, дотримуючись геометричних законів. Але якось дві прямі посварились і вирішили ніколи не зустрічатись. Третя пряма схотіла їх помирити. Вирішила вона поговорити спочатку з другою прямою і зустрітися з нею в одній точці, але так, щоб не зустрітися з першою. Що третя пряма не робила: і так лягала, і в інший бік поверталась, але весь час з першою прямою зустрічалась. Так і не помирила вона першу й другу пряму. Бігають вони поруч, часто дуже близько одна від одної, але ніколи не зустрічаються і цим навіть дуже пишаються та ще й паралельними прямими називаються
                                                     
 КАЗКА ПРО ТРИКУТНИК

Був собі гострокутний Трикутник. Він завжди вихвалявся своїми гострими кутами, що ніби вони найчастіше застосовуються скрізь і саме з допомогою них можна проникнути скрізь без перешкод. Одного разу в гостідо трикутників завітала Ножиці. Перед ними знову почав вихвалятися Трикутник: «Бачите, який я мудрий, хитрий, багатий, швидкий, активний – майже всемогутній. У мене є сторони, кути, всі мої висоти, медіани,бісектриси я ношу в собі, а не так, як тупокутній трикутник інколи виставляє свої висоти за межі фігури». А Ножиці слухали і вирішили провчити хвалька. Коли Трикутник заснув Ножиці відрізали йому кожен кут і перетворили його у шестикутник з усіма тупими кутами. «Тепер він нікуди не зможе всунути свого гострого носа», - подумали Ножиці. І дійсно, коли Трикутник прокинувся, то був дуже здивований своїм зовнішнім виглядом. Та побачивши себе почав ще більше хвалитися своєю великою кількістю сторін, кутів та діагоналей. В черговий раз, коли Трикутник знову заснув Ножиці перетворили його у круг. «Вихвалявся ти, що у тебе все є, тож будь тепер Кругом назавжди, щоб не міг хвалитися великою кількістю своїх елементів та гострими кутами. Тепер у тебе не буде жодного кута», - радісно сказали Ножиці і попрямували до інших фігур шукати подібного хвалька.


ТАТУСЬ КВАДРАТ І ЙОГО СИНОЧОК
У татуся Квадрата з’явився синочок. Хороший, маленький квадратний малюк, але щось з ним було не так. Він не слухав і начебто навіть не чув свого татка, був якимось не таким. Не таким, як всі інші квадрати, і цим його дратував. Татко синочку казав  багато-багато разів про те, що у нього чотири кути й чотири сторони. Пояснював, які його площа і периметр і якими вони будуть, коли він виросте. Батько розповідав йому прості формули їхнього квадратного життя. Але синочок не розумів. Посміхався і не сперечався.
Як ось одного разу татко дуже сильно розлютився на те, що онучок був якийсь незграбний, важкий на підйом. Розлютивсь і відійшов подалі і трохи вбік. Батько обійшов навколо і побачив, що його дитина не Квадрат, а Куб.
Що синочок не плоский, як він. У нього є обсяг. Він багатогранний. У ньому не один квадрат, а шість. І навіть його обличчя виявилося з іншої – зворотної – сторони. І синочок ніколи його не бачив. Ось чому він не чув, не розумів і не міг пояснити, що саме він не розуміє.

Звідки йому було знати, що він – Куб? Йому з дитинства казали, що він – Квадрат і повинен підкорятися квадратним правилам


           ЯК ЦИРКУЛЬ ЗАХИЩАВСЯ ВІД ВОРГІВ


Жив-був Циркуль. На нього весь час нападали різні розбійники. Циркуль героїчно захищався, але в нього залишалося мало сил. Він задумався, як же йому захиститися від ворогів. Піднявшись, він став на одну ногу і, відвівши другу в сторону, почав навколо неї крутитися. Коли він зупинився, то побачив, що навколо нього виникла неприступна фортеця. Які б вороги на нього на нападали, вони не могли її здолати. У фортеці з`явилися багато численні сім`ї: сім`я поважного Радіуса, шановного Діаметра, красуні Хорди, мудрого Сектора, веселого Сегмента. Але був у фортеці житель, який не мав ні братів, ні сестер – Центр кола. Однак він був життєрадісним, мав багато друзів і жодна подія у Циркулевій фортеці не проходила без його участі


Цікаві задачі з математики
 для 1 класу
1.    Микола й Роман грали в шахи два дні. У перший день вони зіграли шість партій, у другий — іще п’ять. Скіль­ки всього партій зіграв Микола? Скільки всього партій зіграв Роман? Скільки всього партій зіграли Микола й Роман разом?
2.    На скільки частин можна розділити аркуш паперу трьо­ма прямими лініями?
3.    По дорозі до їдальні перший клас вишикувався пара­ми. Микола з Остапом ідуть шостою парою, якщо лічи­ти спереду, і перебувають у центрі. Скільки дітей у цьо­му класі?
4.    Равлик від точки А проповз 2 см на північ, потім 3 см на схід, потім 2 см на південь, а потім 3 см на захід. Де він врешті опинився?
5.    Здогадайся, за яким правилом складена послідовність чисел, і вгадай наступні три числа: 12, 10, 8, 6, …
6.    Тарасик і Назар обмінялись рукостисканням і подарува­ли один одному по одній своїй фотографії. Скільки було рукостискань? Скільки знадобилось фотографій?
7.    На скільки частин розірветься ланцюжок, якщо розпи­ляти два сусідніх кільця?
8.    Коза прив’язана мотузкою до кілка. Довжина мотузки дорівнює 1 м. Намалюй ділянку землі, з якої коза може з’їсти траву.
9.    Як двом хлопчикам і одному дорослому перебратися на інший берег річки в одному човні, в якому вміщують­ся лише двоє хлопчиків або тільки один дорослий?
10.        У банці сидять жуки й павуки. Усього в них 10 тулубів і 68 ніжок. Скільки в банці жуків і скільки павуків?
11.        Скільки одиниць у всіх числах від 1 до 100?
12.        На скільки частин розірветься ланцюжок, якщо розпи­ляти два несусідніх кільця?
13.        Лікар виписав Микиті 6 пігулок і звелів приймати по од­ній кожну годину. Через скільки годин будуть прийняті усі пігулки?
14.        Оксанці подарували журнали з кросвордами з 4 по 7-й номер. Скільки журналів подарували Оксанці?
15.                      Через 4 роки Іринка буде на 3 роки старша за Костика. Хто й на скільки старший зараз?
16.        Через 4 роки Тарасик буде на 2 роки старший, ніж Назарчик зараз. Хто й на скільки старший зараз? Через 4 роки Іринка буде на 3 роки старша за Костика. Хто й на скільки старший зараз?
17.        У цьому будинку живуть люди зі своїми друзями-собака- ми. Усього в будинку 14 ніг і 5 голів. Скільки собак у домі?
18.        Оленка вирішила зацікавити подружок і загадала їм за­гадку: «У мене вдома є тваринки. Усі, крім двох,— ко­шенята, усі, крім двох,— песики й усі, крім двох,— па­пужки. Скільки в мене тварин? Хто вони?»
Допоможи подружкам Оленки відгадати її загадку.
19.        У першій клітці сидять 4 курчати й 2 кролики, а у другій — 5 курчат. Де більше очей і на скільки? Де більше ніг і на скільки? Допоможи Війні Пуху знайти справжній вулик і визнач, що міститься в інших будиночках.
20.        Святкова свічка згорає за 20 хвилин. На день народження Іванка в пиріг вставили 7 свічок і не їли пиріг, доки всі свічки не згоріли. Скільки часу горіли свічки усі разом?
21.        Хлопчик сидить перед дзеркалом у перукарні й бачить у дзеркалі те дзеркало, яке розташоване позаду від ньо­го. Як він бачить себе в тому дзеркалі?
22.        Із клітки забрали трьох гусят і посадили до неї трьох ко­шенят. Як змінилася кількість ніг у клітці?
23.        Кравець від шматка тканини завдовжки 10 м кожний день відрізав для шиття по 2 метри. Через скільки днів буде відрізано останній шматок? На скільки днів виста­чить тканини?
24.        У жука — 3 пари ніг, а у павука — 4 пари ніг. На скіль­ки ніг більше у павука, ніж у жука?
25.        Розділи кожний квадрат на 4 однакові частини різними способами.
26.        Із дев’яти паличок склади квадрат і 4 однакові трикут­ники.
27.        Посадили 7 ялинок, а між ними поставили по одній лаві. Скільки лав поставили?
28.        Назви імена й прізвища двох хлопців, якщо Сашко й Та­расик — друзі, їхні прізвища — Боровик і Остапенко. Та­расик вищий за Остапенка.
29.        Три учні — Забувайко, Лінько і Незнайко — писали кон­трольні роботи з математики, англійської мови й приро­дознавства. Кожен із них зробив помилки лише в роботі з одного предмета. Хтось помилився в роботі з математи­ки, хтось з англійської мови, а хтось — із природознав­ства. Більше за все було помилок в роботі з математики. Забувайко помилився не в природознавстві. Забувайко й Лінько вдвох зробили помилок менше, ніж Незнайко. Хто в роботі з якого предмета зробив помилки?
30.        Коваль підкував трійку коней. Скільки підков йому до­велося зробити?
31.        Дід, Баба, Онучка, Жучка, Кішка й Мишка тягли-тягли й нарешті витягли ріпку. Скільки очей побачили ріп­ку?
32.        Кілька хлопчиків і одна дівчинка стоять у колі. Петрик стоїть від Марійки третім, якщо лічити за годиннико­вою стрілкою, і восьмим, якщо лічити проти годиннико­вої стрілки. Скільки хлопчиків стоїть у колі?
33.        Біля вокзалу стоять 10 легкових і вантажних автомо­білів. У легкового — 4 колеса, у вантажного — 6 коліс, а всього у цих автомобілів — 46 коліс. Скільки яких ав­томобілів стоїть біля вокзалу?
34.        Антон живе на поверсі, п’ятому зверху й знизу. Скільки поверхів у будинку?
35.        Біля крамниці стоять 10 легкових автомобілів і дво­колісних велосипедів. Усього ЗО коліс. Скільки тут ве­лосипедів?
36.        Десять туристів розмовляють англійською і фран­цузькою. Шість із них розмовляють англійською, 7 — французькою. Скільки туристів розмовляють двома мовами?
37.                      В Оленки було 9 стрічок. Деякі з них вона розрізала на 2 частини. Усього вийшло 14 стрічок. Скільки стрі­чок Оленка розрізала?
38.        Дмитрик, Семен, Євгенко й Олесь гуляли після школи. Двоє — на подвір’ї, двоє — у парку. Євгенко й Олесь гу­ляли в різних місцях, Семен — у парку, Олесь і Дмит­рик — у різних місцях. Хто гуляв у парку?
39.        Посадили 9 берізок, а між ними посадили по одному ку­щику. Скільки кущиків посадили?
40.        У колесі — 8 спиць. Скільки між ними існує проміж­ків?
41.        Петрик нижчий за Олега. Сергійко вищий за Олега, але нижчий за Максима. Хто вищий за всіх? Хто нижчий за всіх?
42.        Кінь темніший за корову, собака темніший за кицю і світ­ліший за корову. Хто найтемніший? Хто найсвітліший?
43.        Кобра довша за гадюку, але коротша за удава, вуж корот­ший за гадюку. Хто найдовший? Хто найкоротший?
44.        Береза й осика однакові за висотою. Береза вища за дуб, а клен вищий за осику. Що вище, клен чи дуб?
45.        У жовтому й білому будиночках однакова кількість квар­тир. У жовтому будиночку більше квартир, ніж у сірому, а в червоному більше квартир, ніж у білому. У якому бу­диночку більше квартир: у червоному чи в сірому?
46.        Мама поставила на стіл для своїх синів 2 тарілки із супом і 2 тарілки з кашею. Хлопчики поїли й пішли. Скільки тарілок залишилось на столі?
47.        У шаховому гуртку займаються 8 хлопців і 2 дівчини. Чи можуть вони усі одночасно грати за 5 дошками?
48.        Купили 2 столи й 7 стільців. Скільки потрібно докупити стільців, щоб біля кожного стола стояло по 4 стільці?
                                                                                     (Автор Полюхевич Г.П.)
Логічні задачі
1.      Летіли горобці і всілись на стовпці. Якби сіли по одному, то залишився би без місця горобець, а якби по два, то вільним був би стовпець. Скільки було горобців? Скільки - стовпців?
2.Одна білочка назбирала 9 сироїжок та 6 маслюків і поділиласьз другою - дала їй 8 грибів. Яке найменше число сироїжок могла одержати друга білочка?
3.Сиділо 6 горобців і 4 ластівки. 9 пташок полетіло. Скільки горобців залишилось?
4.Коли діти вишикувались у ряд, то Миколка побачив, що він стоїть п'ятим від правого краю і третім від лівого. Скільки дітей вишикувалось?
5.На гілці сиділо кілька пташок. Після того, як 4 пташки полетіло, на гілці залишилось на 2 пташки більше, ніж полетіло. Скільки пташок сиділо на гілці?
6.Андрійко та Оленка вудили рибу. Побачивши, що в Оленки мало риби, хлопчик дав їй стільки рибин, скільки в неї було. Зго­дом Оленка впіймала 7 рибин, віддала борг Андрійкові й у неї стало 10 рибин. Скільки рибин було в Оленки спочатку?
7.Яке число можна написати замість крапок 1, 3; 2 ...; 3, 5, якщо дотримуватися встановленої закономірності?
8.Один вантажний автомобіль за один раз може перевезти вміщує два верстати. Скільки потрібно таких автомобілів, щоб пере­везти 7 верстатів.
9.Знайдіть три числа, які задовільняють умову: кожне наступне число на 1 більше за попереднє, а одне з них дорівнює сумі двох інших.
10.Летіли гуси, а назустріч їм - гусак "Добрий день, десять гусей!" -мовив він. "Ні, нас не десять. Якби ти був з нами, та ще двоє гусей, тоді було б 10", - відповіли гуси. Скільки летіло гусей?
11.У кімнаті були стільці на 3-х і 4-х ніжках. Скільки було яких стільців, якщо всього ніжок - 10?
12.Маємо дві посудини: в одну вміщується 8, а в другу - 5 скля­нок води. Як, користуючись ними, відміряти дві склянки води?
13.У Юрка сьогодні день народження. Він молодший за свою сест­ру, якій виповнилось 7 років. Скільки років може бути Юркові?
14. Оленка і Миколка поставили на поличку 5 іграшок Миколка ска­зав, цо він поставив стільки ж іграшок, скільки поставила Оленка. Чи не помилився він?
15.Світлана і Василь прийшли вранці у клас, а там уже було 4 учениці. Скільки всього учениць стало у класі? Чи можете ви сказати, скільки всього стало дітей?
16.У ящику впереміш лежать 10 синіх і 10 червоних шкарпеток. Скільки треба вийняти шкарпеток, не дивлячись, щоб вийшла пара одного кольору?
17.Оленка живе на четвертому поверсі. Коли вона повертається знадвору, то з поверху на поверх піднімається за півхвилини. Скільки часу витрачає Оленка, щоб піднятися сходами до свого помешкання?
18.На лісопильному заводі машина відрізує від колоди за 1 хв кусок дерева завдовжки 1 м. За скільки хвилин вона розріже на такі куски колоду довжиною 10 м?
19.Бабусі треба засмажити 6 котлет, а на сковорідці вміщується тільки 4. Кожну котлету треба смажити 6 хв на одному боці і 5 хв на другому. Скільки часу потрібно для того, щоб за­смажити 6 котлет на цій сковорідці?
20.Онук запитав у дідуся: "Скільки тобі років?" Дідусь відповів: "Якщо проживу ще половину того, що я прожив, та ще один рік, то мені буде 100 років". Скільки років дідусеві?
21.Є два бідони місткістю 2 л і 7 л. Як за їхньою допомогою на­брати з річки 3 л води?
22.Троє друзів: Андрійко, Назарчик і Дмитрик вудили рибу. Най­більше риб упіймав Андрійко, а найменше - Дмитрик. Кіль­кість рибин, що їх упіймав кожний, виражається одноцифровим числом. Скільки рибин міг упіймати кожен з хлопчиків, якщо разом вони упіймали 20?
23.Поштовий індекс казкової країни Берендеїв виражений чоти­рицифровим числом, у якому цифри не повторюються. Сума двох чисел, що позначаються двома середніми цифрами, дорівнює 15, а число, позначене крайньою лівою цифрою, втричі менше від числа, позначеного правою крайньою. Яким може бути індекс?
24.У Олесі було три ляльки: Ганнуся, Марійка та Оля. Кожна з них жила в одному з трьох будиночків. Перша хатка була з ви­соким дахом і маленьким вікном. Друга хатка - з високим да­хом і великим вікном, третя - з низьким дахом і великим вікном. Ганнуся і Марійка жили в хатках з великим вікном, а Марійка і Оля - у хатках з високим дахом. Потрібно відгадати, в якій хатці живе кожна лялька.
25.Катруся, Софійка, Галинка і Надійка народились 2 березня, 17 травня, 2 червня, 20 березня. Софійка і Галинка народились в одному місяці, а у Галинки і Катрусі день народження од­ного числа. Хто коли народився?
ВІДПОВІДІ НА ЛОГІЧНІ ЗАДАЧІ
1.Горобців - 4, стовпців - 3.
2.Найменше число сироїжок друга білочка одержить, якщо перша віддасть їй усі зібрані маслюки. Отже, це буде 2 сироїжки (8-6=2).
3.Не залишилось жодного горобця, якщо всі полетіли. А якщо полетять 4 ластівки і ще 5 горобців, то залишиться 1 горобець.
4.5+2=7, або 3+4=7.
5.Залишилось - 4+2=6, сиділо - 6+4=10.
6.10-7=3 (риби).
7.Сума чисел, однаково віддалених від початку та кінця, стала і дорівнює 6.
1+5=6; 3+3=6, тому замість квадратика треба записати 4 (2+4=6).
8.7=2+2+2+1; потрібно 4 автомобілі.
9.Один, два, три, оскільки 3=2+1.
10.10=1+2+7, отже, летіло 7 гусей.
11.10=3+3+4, отже, було 2 стільці на 3-х ніжках і 1 стілець на 4-х ніжках.
12.Треба наповнити посудину, що вміщує 5 склянок, і всю воду з неї вилити у посудину, що вміщує 8 склянок. Сюди можна долити ще 3 склянки (8-5=3), тому в посудині на 5 склянок залишиться 2 склянки води (5-3=2).
13.6, 5, 4, 3, 2, 1.
14.Так, помилився, тому що число 5 не може складатися з однакових чисел.
15.Стало 5 учениць і 6 дітей.
16.3.
17.1 хв ЗО с (30+30+30).
18.9 хв.
19.За 17 хв.
20.Дідусеві 66 років.
21.Налити в семилітровий бідон спочатку 2 л води, потім ще половину дволітрового (2+1=3).
22.Андрійко 9 8 9 9
Назарчик 8 7 7 6
Дмитрик 3 5 4 5
23.1, 7, 8, 3; 3, 7, 8, 9; 2, 7, 8, 6; 1, 6, 9, 3.
24.Ганнуся живе в третій хатці, Марійка - у другій, а Оля - у першій.
25.Катруся - 2 червня, Софійка - 20 березня, Галинка - 2 березня, Надійка -
17 травня.
Цікаві задачі з математики для 2  класу
1. Вітя, Сашко та Андрійко змайстрували з паперу кораблик, змія та лелеку. Яку іграшку зробив кожний хлопчик, якщо Вітя не робив кораблик та змія, а Сашко не робив кораблик?

2. Знайка, Кнопочка та Тюбик живуть у будинках №14, 17, 19. В якому будинку живе кожний з них, якщо Знайка не живе в домі №19 й 17, а Кнопочка не живе в домі №19?

3. У Віті сьогодні день народження. Він молодше за свою сестру, якій виповнилось 6 років. Скільки років може бути Віті?

4. Володя, Діма й Петько устроїли змагання. Один із хлопчиків розв’язав 12 прикладів, другий – 13, а третій – 14. Скільки прикладів розв’язав кожний хлопчик, якщо Петько розв’язав прикладів менше, ніж Діма, а Діма менше, ніж Володя?
 
5. Андрій живе на третьому поверсі, а Богдан на шостому. Руслан живе між ними. На якому поверсі живе Руслан?
 
6. Сума двох чисел дорівнює семи, а їхня різниця дорівнює трьом. Знайти ці числа.
 
7. У Аліни кілька ляльок. Папа подарував їй не день народження стільки ж ляльок, скільки у неї було. Тепер у Аліни 12 ляльок. Скільки ляльок подарував їй тато?
 
8. Серьожа пофарбував сторони кубика різними фарбами. Скільки фарб для цього треба було?
 
9. У понеділок Аня вирішила завдання, у вівторок - два завдання, у середу - три і так далі. Скільки завдань вона вирішила в неділю?
 
10. На вагах, які знаходяться в рівновазі, на одній чашці лежить 1 морквина і 2 однакові редиски. На іншій чашці - 2 такі ж морквини і 1 така ж редиска. Що легше: морквина або редиска?
11. У бабусі два онуки: Коля і маленький Олег. Бабуся купила їм 16 цукерок і сказала Колі, щоб він дав Олегу на 2 цукерки більше, ніж узяв собі. Як Коля повинен розділити цукерки?
12. Отця одного громадянина звуть Микола Петрович, а сина - Олексій Володимирович. Як звуть громадянина?
13. Зошит дешевше ручки, але дорожче олівця. Що дешевше?
14. Є перехрестя двох доріг. Уздовж кожної з доріг, по одну сторону на цьому перехресті треба посадити по 11 дерев. Яку найменшу кількість дерев потрібно посадити, виконуючи це завдання?
15. Які три числа, якщо їх скласти або перемножити, дають один і той же результат?
16. Ваня живе вище Петі, але нижче Сені, а Коля живе нижче Петі. На якому поверсі чотириповерхового будинку живе кожен з них?
17. У сім'ї четверо дітей, їм 5, 8, 13 і 15 років, а звуть їх Таня, Юра, Свєта і Олена. Скільки років кожному з них, якщо одна дівчинка ходить у дитячий садок, Таня старше, ніж Юра, а сума років Тані і Свєти ділиться на 3?
18. Двоє підійшли до річки. Їм потрібно переправитися на інший берег. Човен, на якому можна переправитися, вміщує одну людину. І все ж, без сторонньої допомоги, вони переправилися на цьому човні. Як їм це вдалося?
19. Стоять двоє. Один дивиться на південь, другий на північ. Чи можуть вони побачити один одного, не повертаючи голови, не вживаючи дзеркал або будь - яких пристосувань?
20. Півтора лимона стоять півтори гривні. Скільки коштують десять лимонів?
21. За книгу заплатили одну гривню і ще половину вартості книги. Скільки коштує книга?
22. Кожну хвилину від колоди відпилюють метровий шматок. У скільки хвилин розпиляють на такі шматки колоду довжиною 6 метрів?
23. Даша і Маша отримали в школі десятки: одна - з математики, інша - з читання. З якого предмету отримала десятку Даша, якщо Маша отримала цю оцінку не з математики?
24. Два друга - Федя і Костя - отримали в школі двійку і трійку. Федіни батьки зазвичай лають сина за трійки, а звиклі до трійок Костіни батьки лають його тільки за двійки. Кому попаде на цей раз, якщо відомо, що Федя не отримав трійку?
25. У шкільному буфеті Наташа, Яна та Олена купували тістечка - бісквітне з варенням, бісквітне з кремом і трубочку з кремом. Хто що купив, якщо кожна дівчинка з'їла по одному тістечку, Яна та Олена люблять тістечка з кремом, а Наташа та Олена купили собі по бісквітному тістечку?
26. У трьох подружок - Вікі, Ані і Олени - дуже красиві куртки - синя і червона з капюшонами і синя без капюшона. У кого яка куртка, якщо Аня і Олена ходять з капюшонами, а у Ані і Вікі куртки синього кольору?
27. Бегемот важче носорога, а носоріг важче бика. Хто з цих тварин найлегший?
28. Віті, Петі та Андрію подарували по відеокасеті: одну - з комедією, іншу з веселими мультфільмами, а третю з фантастичним фільмом. Хто що одержав у подарунок, якщо відомо, що Петя і Вітя не люблять дивитися мультфільми, а Андрій і Петя в процесі перегляду реготали до упаду?
29. Три дівчинки - Таня, Катя і Марина - займаються в трьох різних гуртках - вишивки, танців і хорового співу. Катя не знайома з дівчинкою, яка займається танцями. Таня часто ходить в гості до дівчинки, що займається вишивкою. Подружка Каті - Марина, хоче в наступному році додати до своїх захоплень заняття співом. Хто з дівчаток чим займається?
30. Міша, Коля і Настя вирішили допомогти мамі зібрати урожай - смородину, аґрус і вишню. Кожен з них збирав щось одне. Хто що збирав, якщо відомо, що більше всього було зібрано смородини, Міша не збирав аґрус, а Міша і Коля удвох набрали ягід менше ніж Настя?
Відповіді:
1. Саша - змія, Вітя - лелеку, Андрій - кораблик.
2. Знайка в №14, Кнопочка в №17, Тюбик в №19.
4. Діма - 13, Володя - 14. Петя - 12.
7. 6 фарб.
8. 6.12. Володимир Миколайович.
13. Олівець.
16. Коля на 1-му, Петя на 2-м, Ваня на 3-му, Сеня на 4-му.
23. Маша з читання, Даша з математики.
24. Федя - двійку, Костя - трійку.
25. Олена - бісквітне з кремом, Яна - трубочку з кремом, Наташа - бісквітне з варенням.
26. У Віки - синя, У Ані - синя з капюшоном, У Олени - червона з капюшоном.
27. Найлегший – бик.
28. Віті - фантастичний фільм, Петі - комедію, Андрію - мультфільми.
29. Катя - спів, Таня - танцювальний, Марина - вишивку.
30. Міша - вишню, Коля - аґрус, Настя - смородину.

Немає коментарів:

Дописати коментар